پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۳۵

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۳۵

ادامه حملات دیوانه‌وار صهیونیست‌ها به غزه و قتل عام تیم‌های پزشکی و دفاع شهری

هدف قرار دادن عامدانه تیم‌های پزشکی و دفاع شهری غزه که درحال کمک به مجروحان و زیر آوار ماندگان هستند، از بارز ترین جنایات رژیم اشغالگر علیه مردم فلسطین است که مقابل چشم جهانیان اتفاق می‌افتد.

به گزارش خبرگزاری بهزیست ، با ورود عملیات طوفان الاقصی به دهمین روز خود، حملات جنون‌آمیز رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه ادامه دارد و آمار شهدا به ۲۶۷۰ و زخمی‌ها در این منطقه به ۹۶۰۰ تن رسیده است. علاوه بر آن بیش از هزار نفر زیر آوار مانده یا مفقود شده‌اند.

کشتار جمعی ساکنان غزه توسط اشغالگران

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنان در حال بمباران محله‌های مسکونی و مناطق اطراف بیمارستان‌ها و مدارس هستند که خسارت زیادی به این مراکز غیرنظامی وارد می‌کند. «فرنچسکا آلبایز» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل این تجاوزات وحشیانه رژیم اشغالگر را کشتار جمعی و توطئه این رژیم برای تخلیه غزه از ساکنان آن را پاکسازی قومی خواند.

جنایت‌های اشغالگران در نوار غزه صرفا محدود به بمباران مراکز غیرنظامی نیست؛ بلکه حمله به خبرنگاران و اصحاب رسانه، نیروهای دفاع شهری، آمبولانس‌ها و تجهیزات بهداشتی و تیم‌های پزشکی و … نیز همچنان در دستور کار صهیونیست‌ها بوده و درواقع این‌ها بانک اهداف اسرائیل در غزه به شمار می‌روند!

خبرنگار المیادین گزارش داد که حملات دیوانه‌وار اشغالگران از شمال تا جنوب غزه ادامه دارد و دشمن درحال هدف‌گیری جاده‌های اصلی نوار غزه و کاروان‌های آوارگان است. همچنین جنگنده‌های صهیونیستی حملات وحشیانه‌ای به اردوگاه النصیرات و مناطق مسکونی در خان یونس آغاز کرده و یک ساختمان مسکونی را در این منطقه هدف قرار دادند که منجر به شهادت و زخمی شدن چند تن گشته و تعداد زیادی نیز زیر آوار ماندند.

هم‌زمان با آن جنگنده‌های دشمن صهیونیستی محله الامل در خان یونس را نیز بمباران کردند که شماری شهید و زخمی به جای گذاشت. این جنگنده‌ها منطقه جبالیا در شمال غزه را نیز هدف قرار داده و مشغول بمباران محله النصر و خیابان الجلاء، محله تل الهوی، شیخ رضوان و الکرامه و التوام هستند.

حملات دیوانه‌وار صهیونیست‌ها به تیم‌های پزشکی و دفاع شهری

بر اساس این گزارش دشمن در تجاوزات خود متمرکز بر آسیب رساندن به مراکز حیاتی از جمله بیمارستان‌های غزه بوده و به بمباران مناطق اطراف بیمارستان الشفا و بیمارستان قدس ادامه می‌دهد.

رسانه‌های عبری نیز گزارش دادند که ارتش اسرائیل چندین بمب به نزدیکی بیمارستان الشفاء در شهر غزه پرتاب کرده است.

هلال احمر فلسطین اعلام کرد که آمبولانس‌ها به دلیل شدت بمباران نمی‌توانند در مقابل ساختمان بیمارستان قدس حرکت و امدادرسانی کنند. تاکنون در بیمارستان قدس شهر غزه ۱۱۴ فلسطینی بر اثر شدت جراحات به شهادت رسیده‌اند که شامل ۳۷ کودک و ۴۴ زن است و ۱۲۹ نفر نیز مجروح هستند که همه آنها زن و کودک می‌باشند. ده‌ها شهید نیز به این بیمارستان منتقل شده‌اند که اجساد آنها تکه تکه شده یا سوخته و قابل تشخیص نیست.

از طرف دیگر الجزیره گزارش داد که بامداد امروز دوشنبه جنگنده‌های رژیم اشغالگر دو مقر دفاع شهری را هدف قرار داده و دست به کشتار فجیعی زدند که طی آن دست کم ۷ نفر از پرسنل دفاع شهری غزه به شهادت رسیدند.

هلال احمر فلسطین گزارش داد که جنگنده‌های دشمن پنج حمله متوالی به اطراف بیمارستان قدس در نوار غزه انجام داده‌اند.

وزارت کشور فلسطین در غزه اعلام کرد که اشغالگران نیروهای دفاع شهری غزه را که در تلاش برای نجات شهروندان فلسطینی از زیر آوار بودند مورد حمله عامدانه قرار داده و آنها را قتل عام کردند.

۵۰ هزار زن باردار در غزه نیاز به کمک فوری دارند

از سوی دیگر صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در فلسطین گزارش داد که ۵۰ هزار زن باردار در نوار غزه هستند که نمی‌توانند خدمات اولیه بهداشتی را دریافت کنند و موعد زایمان ۵۵۰۰ نفر از آنها در همین ماه اکتبر است.

صندوق جمعیت سازمان ملل با اشاره اینکه این زنان نیازمند مراقبت و حمایت فوری بهداشتی هستند از همه طرف‌های مربوطه خواست تا به تعهدات خود تحت قوانین بین‌المللی بشردوستانه پایبند باشند.

افزایش تلفات ارتش صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی

«جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه سی بی اس اعلام کرد که واشنگتن هرچه را اسرائیل نیاز دارد در اختیار آن قرار خواهد داد.

از طرف دیگر ارتش رژیم اشغالگر لیست جدیدی از نظامیان این رژیم که در عملیات طوفان الاقصی به هلاکت رسیده‌اند را منتشر کرد و به این ترتیب تعداد نظامیان کشته شده رژیم صهیونیستی طی یک هفته گذشته ۲۹۱ تن اعلام شد که البته این آمار دقیق نیست و رسانه‌های عبری گزارش می‌دهند تعداد بسیار بیشتر از چیزی است که اعلام می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط