پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۱:۵۰

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۱:۵۰

بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف به تهیه و انتشار صورت‌های مالی شدند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی را مکلف به تهیه و انتشار صورت‌های مالی و گزارش‌های مالی خود مطابق دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار کردند.

ادامه رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه کل کشور در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی مروز(شنبه هشتم مهر ماه) قرار دارد.

وکلای ملت در این جلسه و در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه از مجموع ۲۱۵ نماینده حاضر با بند (ب) ماده ۹ با ۱۶۲ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع، موافقت کردند.

براساس بند (ب) ماده ۹ این لایحه؛ بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلفند صورت‌های مالی و گزارش‌های مالی خود را مطابق دستورالعمل مصوب شورای پول و اعتبار تهیه و منتشر کنند. در صورتی که ضوابط ابلاغی بانک مرکزی مانند حاکمیت شرکتی، نظارت (کنترل) داخلی، مقررات احتیاطی، ضوابط تهیه صورت‌های مالی و رویه‌های گزارشگری مالی با ضوابط ابلاغی از سایر نهادها و مراجع ذیربط در تعارض و تضاد باشد، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی مکلف به رعایت مقررات و ضوابط بانک مرکزی می‌باشند.

لازم به ذکر است که رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه هفتم از دوشنبه هفته گذشته در دستورکار نمایندگان قرار گرفته و وکلای ملت تا کنون ۹ ماده را مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

به گزارش بهزیست آنلاین ، مصوبات مجلس درباره لایحه برنامه برای تبدیل شدن به قانون نیاز به تایید شورای نگهبان دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط