پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۵۹

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۵۹

به نام «زن،‌ زندگی آزادی» به کام سران گروهک‌های تروریستی / روایت‌هایی تکان‌دهنده از تعفن درونی کومله و دموکرات

«سیطره» روایت نادر کیانی از ۷ سال نفوذ به دل کومله است،‌ ۷ سالی که او به رده‌های بالای سازمان نفوذ کرد و فاصله شعار تا عمل را در احزاب تروریستی کرد به چشم دید و پرده از جنایت‌های بی‌شمار این گروهک‌های تروریستی بر داشت.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری بهزیست آنلاین ،‌ کتاب «سیطره» نوشته کیانوش گلزار راغب خاطرات هفت سال نفوذ «نادر کیانی» از نیروهای انقلابی ایران به اردوگاه حزب دموکرات کردستان ایران و سازمان کومله در اقلیم کردستان عراق است، کتابی که کیانوش گلزار راغب نگارش آن را بر عهده داشته و  انتشارات سوره مهر آن را وارد بازار نشر کرده است.

کیانی که تا سطوح عالی سازمانی و مسئول کل پذیرش این سازمان رشد کرده و با دسترسی به اطلاعات ارزشمند درون‌گروهی، گرفتار زندان اقلیم کردستان می‌شود و با تحمل رنج و مرارت زیاد، عاقبت به کشور باز می‌گردد و ثمره سال‌ها تلاش و مجاهدت خود را در خدمت نظام جمهوری اسلامی ایران قرار می‌دهد.

بعد از انقلاب اسلامی ایران، گروهک‌های ضدانقلاب فرصت پیدا کردند تا اسلحه و مهمات پادگان‌های نظامی را غارت و علیه انقلاب اسلامی به جنگ مسلحانه بپردازند. آنها هزاران نفر از رزمندگان اسلام و مردم کردستان را قتل عام کردند. در سال‌های اولیه دفاع مقدس این گروهک‌ها از ایران رانده شده و به دامن دشمن پناه بردند و دست به ترورهای کور مردم ایران زدند.کتاب «سیطره» اطلاعات خوبی از مناسبات داخلی ضد انقلاب، هویت سران احزاب، فساد و فحشاء و روابط داخلی و خارجی آنها برملا می‌سازد.

نادرکیانی که در این کتاب به روایت ۷ سال نفوذ خود در کومله پرداخته است،‌ پرده از جنایت‌های بی‌شمار این گروهک‌های تروریستی بر می‌دارد،‌ یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کتاب حضور داوطلبان مختلف در کومله و بیان سرنوشت آن‌ها از زبان نادر کیانی است. جوانانی که با تبلیغات بی‌پشتوانه با سودای سفر به اروپا با پای خود به کومله می‌آمدند اما بعد از مشاهده وضعیت اسف‌بار مقر پشیمان می‌شدند. برخی می‌توانستند برگردند اما برخی دیگر به طرز فجیعی نیست و نابود می‌شدند.

کتاب اطلاعات بسیار خوبی از کومله، مناسبات آن‌ها با کشورهای مختلف و نوع ارتباط با دیگر انشعابات کومله به دست مخاطب می‌دهد. جنایت، تجاوز، بی‌اخلاقی، بی‌بند و باری، لاابالی‌گری، وضعیت اسفبار زنان و دختران، اعتیاد و تاکید بر خداناباوری از برجسته‌ترین اطلاعاتی است که این کتاب به مخاطب می‌دهد. تصویری  واقعی از گروهک‌های تروریستی کرد که خود را حامی مردم معرفی می‌کنند‌، اما حتی چشم دیدن هم را نیز ندارند.

گفتگو:

زنان در کومله یک وسیله و کالا برای جذب داوطلب هستند

*  وضعیت زنان در حزب کومله چگونه بود؟ خصوصاً زنان پیشمرگ. در یکسال اخیر حزب کومله شعارهای بسیاری درباره زن،‌ زندگی و آزادی سر می‌دهد آیا این شعارها در عملکرد سازمانی آن‌ها هم به چشم می‌آید؟

سران کومله از راه مرگ نوجوانان و جوانان کشورمان، نان در می آورند و راه امرار معاش ضد انقلاب، مرگ فرزندان این سرزمین است آنها لاشخورهایی هستند که منتظر جان دادن فرزندان ایران اسلامی هستند.

فکر نکنید به‌خاطر دشمنی با این گروهک این حرف را می‌زنم، نه به هیچ وجه. اما باور بفرمایید، زنان در کومله فقط یک وسیله هستند، یک وسیله و کالا برای جذب داوطلب، وسیله تبلیغ در رسانه‌ها باز هم با هدف جذب بیشتر زنان، چون تعداد مردان بیشتر از زنان است، معمولا هر زنی با هر سابقه‌ای وارد گروه شود پذیرفته می‌شود. تنها چیزی که از این زنان ندیدم، جنگجویی بود. اکثر زنان، زنان فراری، معتاد و سابقه‌دار و یا زنانی بودند که به همسر خود خیانت کرده و بچه و خانه خود را رها کرده و به کومله فرار کرده بودند. از زنان فقط برای تبلیغات رسانه‌ای استفاده می‌شد.

در طول ۷ سال به خاطر ندارم یک زن، مسئولیتی در کومله داشته باشد، از اعضای رهبری کومله، فقط همسر سیدابراهیم علیزاده(سروه ناصری) و همسر صدیق کمانگر(اختر کمانگر) از کشته‌شدگان رهبری کومله در دهه ۶۰ را به خاطر دارم که از اعضای رهبری باشند، این‌ها هم بخاطر سوابق همسرانشان و فرمالیته حضور داشتند، قدرت بیان و سخنوری نداشتند، همیشه از روی کاغذی که ابراهیم علیزاده می‌‌نوشت، سخنرانی می‌کرد.

جایگاه زنان در حزب کومله و دموکرات کردستان/ شوی کومله مقابل دوربین‌های بی‌بی سی

زنان در کومله هیچ نقشی ندارند، زنان دهه ۶۰  کومله  تعریف می‌کردند که سران کومله با پوزخند به زنان پیشمرگ می‌گفتند، شما فقط به درد کهنه بچه شستن می‌خورید، یا با مسخره می‌گفتند، مراقب باش اشتباهی با اسلحه به جای دشمن به خودت نزنی. حتی یک نگهبانی ساده هم نمی‌توانستند بدهند، ولی وقتی دوربین بی‌بی‌سی یا صدای آمریکا به اردوگاه می‌آمد، زنان را مثل بازی در یک فیلم در مکان‌های حساس مستقر می‌کردند تا مردم فکر کنند، در کومله زنان مسئولیت‌های مهمی دارند! بعد از فیلمبرداری هم به خانه‌های خود بر می‌گشتند!

سال ۱۳۹۵ یادم است، انتشار ویدیوهای مربوط به پیشمرگان کومله و دمکرات بازتاب‌های گسترده‌ای به همراه داشت، پیشمرگان با الفاظ و شوخی‌های نامتعارف و زننده و ضد‌زن با زنان برخورد می‌کردند. در اغتشاشات موسوم به زن، زندگی، آزادی، حتی اعضای کومله از سران خود انتقاد می‌کردند که چرا در نشست‌ها و ائتلاف‌های شما زنان حضور ندارند؟!

«زن، زندگی، آزادی» در گروهک‌ کومله و دموکرات تنها یک سراب است

تعرض به کرامت انسانی زنان پیشمرگ و کشیدن روسری از سر داوطلبان پیشمرگی و ندادن مرخصی به زنان  و رعایت نکردن حقوق  ابتدایی زنان نشان می‌دهد که طرح شعار زن زندگی آزادی تنها یک سراب بوده و در این گروهک‌ها شاهد تضییع حقوق و جایگاه زنان هستیم، بدون شک کومله و دیگر گروهک‌ها کوچک ترین اعتقادی به زنان و نقش زنان در فعالیت‌های اجتماعی ندارند، نگاه گروهک‌ها به زنان صرفاً ابزاری است. بنده به خاطر ندارم حتی یک زن مسئول حوزه حزبی شده باشد، یا کاندید پست کمیته مرکزی شده باشد و رای آورده باشد!

*  کومله در چند سال اخیر با ادعای روشنفکری حملات مسلحانه خود را انکار می‌کند،‌ به نظر شما چرا چنین شده است؟

این یک تاکتیک است، در طول ۷ سالی که بنده آنجا نفوذ کرده بودم هم کم چنین مواردی را شاهد نبودم، رهبران کومله در جلسات داخلی می‌گویند، نباید حملات مسلحانه به رژیم را تایید کنیم تا تحت فشار قرار نگیریم، تا کشورهای اروپایی به اعضای ما پناهندگی بدهند و ما را متهم به تروریسم نکنند، اگر رسانه‌ای کنیم، حکومت اقلیم هم تحت فشار قرار می‌گیرد، پس بهتر است هر اقدام مسلحانه‌ای انجام می‌دهیم به نام مردم، حرکت خودجوش جوانان و معترضان رسانه‌ای کنیم.

* اعضای کومله فعال سیاسی هستند یا تروریست؟

هرگاه تیم تروریستی و مسلحی از گروهک تروریستی کومله دستگیر و یا منهدم می‌شود،‌ این گروهک مدعی می‌شود که این تیم‌ها برای فعالیت سیاسی و تبلیغی عازم منطقه شده‌اند و فعال سیاسی هستند! اما کدام فعال سیاسی در جهان مسلح، با نارنجک، کلت کمری، کلاشینکف، آر.پی.جی، تجهیزات جاسوسی و شنود و… برای فعالیت سیاسی عازم مناطق مختلف یک کشور می‌شود؟!

* کدام فعال سیاسی به خانه شهروندان کردزبان حمله می‌کند؟

زنان در کومله فقط یک وسیله هستند، یک وسیله و کالا برای جذب داوطلب، وسیله تبلیغ در رسانه‌ها باز هم با هدف جذب بیشتر زنان، چون تعداد مردان بیشتر از زنان است، معمولا هر زنی با هر سابقه‌ای وارد گروه شود پذیرفته می‌شود. تنها چیزی که از این زنان ندیدم، جنگجویی بود. اکثر زنان، زنان فراری، معتاد و سابقه‌دار و یا زنانی بودند که به همسر خود خیانت کرده و بچه و خانه خود را رها کرده و به کومله فرار کرده بودند. از زنان فقط برای تبلیغات رسانه‌ای استفاده می‌شد.

کدام فعال سیاسی به خانه شهروندان کردزبان موافق نظام حمله کرده و آنها را به رگبار می بندند؟ آنهم جلوی چشم زن و بچه‌هایشان؟! کدام فعال سیاسی از کولبران در مرزها اخاذی می‌کند؟ از آنها حق گمرک دریافت می‌کند؟! تا همین چند سال پیش اگر یادتان باشد در ماجرای رامین حسین پناهی، تمام شبکه‌های معارض و ضد انقلاب از او به عنوان یک فعال سیاسی نام می‌بردند! متاسفانه این تاکتیک در رسانه‌های اقلیم کردستان خصوصاً تلویزیون‌های رووداو و کردستان ۲۴ هم تکرار می‌شود، این در حالی بود که رامین حسین‌پناهی به همراه چند پیشمرگ دیگر در قالب تیم مسلح وارد کشور شده بودند که در درگیری مسلحانه با نیروهای امنیتی دوستانش در این تیم به هلاکت رسیدند و خودش نیز زخمی و دستگیر شد و با اینکه تروریست بودن وی محرز بود، باز هم جمهوری اسلامی وی را عادلانه محاکمه کرد و بعد از مراحل مختلف بازجویی و محاکمه به اعدام محکوم شد.

از این قبیل فعال سیاسی‌ها کم نداریم! که مدعی هستند اعضای مسلح تیم‌ها روشنفکر بوده و برای فعالیت‌های سیاسی و به خاطر فعالیت‌های سیاسی دستگیر و اعدام می شوند!.

فعالیت گسترده رسانه‌ای گروهک‌ها علیه ایران ماه‌ها قبل از اغتشاشات سال گذشته

* درباره نقش این گروه‌ها در اغتشاشات سال گذشته در  شهرهای مرزی بفرمایید؟

در اینکه گروهک‌ها در اغتشاشات نقش داشتند، شکی نیست، سران کومله، دمکرات، پاک و خبات کردستان از سرویس‌های جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد، (SIS)انگلیس و سیا آمریکا دستور می‌گیرند. بودجه و امکانات از این سرویس‌ها تامین می‌شود و اجرای پروژه هم توسط گروهک‌ها انجام می‌شود، متاسفانه اقلیم کردستان هم نقش مهمی در این زمینه ایفا کرد، تریبون‌های خود را در اختیار سران ضد انقلاب در اوج اغتشاشات قرار داد؛ تلویزیون‌های رووداو و کردستان ۲۴ تمام وقت در خدمت پروژه‌های ضد انقلاب بودند، ویژه برنامه پخش می‌کردند، بنده همیشه رسانه‌ها و شبکه‌های ضد انقلاب را رصد می‌کنم، به خوبی یادم هست از صفحات و پیج‌های عناصر ضد انقلاب، دیده می‌شد که به جوانان آموزش استفاده از سلاح، مواد منفجره، کوکتل مولوتوف داده می‌شد، هواداران این گروهک‌ها به خانه هواداران نظام در کردستان حمله می‌کردند و لباس‌های شخصی همسران و دختران هواداران نظام را به چوب آویزان کرده و به نمایش گذاشته و به آتش می‌کشیدند،گروهک‌های ضد انقلاب از چندین ماه قبل از سالگرد اغتشاشات همه ابزارهای رسانه‌ای خود را به کار گرفته بودند تا مردم را دعوت به حضور در خیابان، ایجاد آشوب و رویارویی با نظام کنند.

کومله و دموکرات  به دنبال پروژه کشته‌‌سازی هستند

مردم کردستان بر خلاف ادعای ضد انقلاب، خواهان آرامش و امنیت کشور هستند و به خوبی بر این مسئله واقفند که نتیجه اغتشاشات خیابانی و اقدامات ساختارشکنانه ایجاد ناامنی برای کشور و سوء استفاده دشمنان جمهوری اسلامی ایران و معاندان نظام است. این افراد همزمان با فضا سازی معاندان برای ایجاد آشوب در سالروز اغتشاشات پارسال، با تشویش اذهان به دنبال تحریک افکار عمومی برای ایجاد ناامنی بودند، آنها پول گرفته بودند و دنبال پروژه شهیدسازی بودند مدارک غیرقابل انکاری وجود دارد که نشان می‌دهد، ضد انقلاب به هواداران خود دستور شلیک به سوی اغتشاشگران را داده بود تا از این حربه برای پروژه شهیدسازی و تحریک احساسات مردم استفاده کنند.

چشم‌انتظاری گروهک‌های تروریستی کرد برای فوت آرمیتا گراوند

افشای فایل صوتی عبدالله مهتدی هم نشان داد این گروهک‌ها چقدر از هم پاشیده هستند و شخصیت عبدالله مهتدی هم برای اپوزیسیون فارس و سلبریتی‌های خارج نشین مشخص شد.

جای دوری نمی رویم، در روزهای اخیر به دلیل افت فشار خون، تعادل دختری خانمی به نام آرمیتا گراوند در یکی از واگن‌های مترو تهران به هم می‌خورد و سرش به در واگن خورده و در نتیجه بیهوش شده و به کما می‌رود، بنده پیج‌ها و شبکه‌های اجتماعی گروهک‌های تروریست کردی را رصد کردم، در اکثریت قریب به اتفاق اخبار این ماجرا، دیده می‌شود که این گروهک‌ها منتظر فوت آرمیتا هستند و برای اینکه این دختر نوجوان فوت کند لحظه شماری می‌کنند چرا؟! چون برای سالگرد فوت مهسا امینی نقشه‌های زیادی کشیده بودند خیلی روی اغتشاشگران حساب باز کرده بودند؛ اما اتاق فکر گروهک‌ها وقتی دیدند مردم به فراخوان آنها آنهم در روزی که تعطیل رسمی در کشور بود، تودهنی زدند، از این فرصت استفاده کرده و روی آن مانور می‌دهند.

سران کومله و دموکرات از مرگ نوجوانان و جوانان ما نان در می‌آورند

من به شما اطمینان می‌دهم سران کومله و دمکرات از ما بهتر می‌دانند که هیچ برخوردی با آرمیتا نشده اما خوب آنها از راه مرگ نوجوانان و جوانان کشورمان، نان در می آورند و راه امرار معاش ضد انقلاب، مرگ فرزندان این سرزمین است آنها لاشخورهایی هستند که منتظر جان دادن فرزندان ایران اسلامی هستند همان لاشخورهایی که برای مهسا کمین کرده بودند امروز نمی‌خواهند این فرصت را از دست بدهند اما به شما قول می دهم، دیگر اغتشاشگران هم جواب آنها را نخواهند داد.

* با توجه به اقدامات سپاه در مقابله با این گروهها در اقلیم کردستان که منجر به جمع شدن  مقرهایشان شد،‌ آینده این گروه‌ها در اقلیم را چطور ارزیابی می‌کنید؟

ببینید؛ برخی مقرات گروهک‌ها از جدا مرزی برچیده شده و اردوگاه حزب منحله دمکرات در کویه هم جمع شده است، اما متاسفانه اردوگاه‌های کومله در زرگویز، زرگویزله و بانه‌گه وره و مقر نمایندگی آنها در سلیمانیه و اربیل، اردوگاه و مقرات گروهک تروریستی حزب آزادی کردستان(پاک) و خبات کردستان همچنان پابرجاست و امیدوارم که سپاه پاسداران این مسئله را در نظر بگیرد که نیروهای مسلح در اردوگاه اصلی این گروهک‌ها حضور دارند و نباید کوتاه آمد. اما در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم، گروهک‌ها از دهه ۶۰ که از کشور رانده شدند دیگر آینده‌ای برای خود متصور نبودند و آینده آنها همان سالها از بین رفت. اما متاسفانه اقلیم کردستان پناهگاه امنی برای اشرار و قاتلین و سارقین مسلحی شد که از کشور فرار کرده و از سوی این گروهک‌ها پذیرفته می‌شدند و همین افراد تبدیل به مدافع حقوق بشر و پیشمرگ به اصطلاح مبارز و مدافع مردم کردستان می‌شدند! این گروهک‌ها زمانی منحل خواهند شد که از اردوگاه و مقرات اصلی برچیده شوند، اما در کل همان تعداد اندکی که این گروهک‌ها در کردستان هوادار داشتند را هم از دست دادند، خصوصا زمانیکه مردم دیدند اینها به خودشان هم رحم نمی‌کنند.

تلاش مسیح علی‌نژاد و ایران اینترنشنال برای موجه کردن عبدالله مهتدی راه به جایی نخواهد برد

۳۱ خرداد ۱۴۰۲ در جریان درگیری درون گروهی بین کومله‌ای‌ها در زرگویزله ۲ پیشمرگ کومله به نام‌های سامان ابراهیمی و هیوا صادقی کشته شدند، مردم دیگر ‌فهمیده‌اند که این گروهک‌ها بی‌رحم خشن و خطرناک هستند و تره هم برای آنها خرد نمی‌کنند، بگذارید ایران اینترنشنال و مسیح علی‌نژاد برای مطرح کردن عبدالله مهتدی هر کاری بکنند، اما دیگر فایده ندارد، افشای فایل صوتی عبدالله مهتدی هم نشان داد این گروهک‌ها چقدر از هم پاشیده هستند و شخصیت عبدالله مهتدی هم برای اپوزیسیون فارس و سلبریتی‌های خارج نشین مشخص شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط