پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۲:۲۴

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۲:۲۴

قرارداد تأمین واگن‌های مترو با کمک یک میلیارد دلاری دولت به سرانجام رسید

عضو شورای شهر تهران با اشاره به کمک دولت فعلی در حوزه حمل و نقل عمومی گفت: با پرداخت حدود یک میلیارد دلار از سوی دولت، قرارداد تأمین ۷۹۱ دستگاه واگن برای متروی تهران بعد از ۷ سال به سرانجام رسید.

احمد صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری بهزیست آنلاین  با اشاره به کمک‌های دولت در حوزه حمل و نقل‌ عمومی اظهار کرد: دولت بر اساس قانون موظف به کمک به شهرداری‌ها در توسعه حمل و نقل عمومی است و یکی از توقعات ما در دوره ششم با توجه به هماهنگی بسیاری خوبی که بین دولت و مدیریت شهری وجود دارد این بود که دولت سهم خود را در گره‌گشایی مشکلات مردم بپردازد.

وی ادامه داد: درباره کمک‌های دولت فعلی به مدیریت شهری در تهران و حتی سایر شهرهای کشور از جمله اهواز و بوشهر نمونه‌های خوبی وجود دارد؛ به عنوان مثال با پرداخت حدود یک میلیارد دلار از سوی دولت، قرارداد تأمین ۷۹۱ دستگاه واگن برای متروی تهران بعد از ۷ سال به سرانجام رسید.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مدیریت شهری‌ تهران و سایر کلانشهرها نیازمند همراهی و پرداخت سهم دولت در حوزه حمل و نقل عمومی است، افزود: امیدوارم این روند در دولت فعلی ادامه داشته باشد، این در حالی است که در دوره‌های گذشته دولت‌ها هیچ کمکی به این حوزه نکرده‌اند یا کمک آنها بسیار ناچیز بوده است.

وی افزود: در دوره‌ گذشته که دولت و مدیریت شهری با یکدیگر همسو بودند نیز حوزه حمل و نقل مورد توجه نبود اما اکنون روند خوبی ایجاد شده است که جای امیدواری دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط