پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۲۲

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۲۲

مخالفت پلیس با تردد اتوبوس‌های پاکستانی در داخل ایران/ افزایش ۲۴ درصدی تصادفات در شهریور ۴۰۱

مخالفت پلیس با تردد اتوبوس‌های پاکستانی در داخل ایران/ افزایش ۲۴ درصدی تصادفات در شهریور ۴۰۱

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سردار حسن مومنی؛ رئیس پلیس راه راهور فراجا صبح امروز در جلسه هماهنگی طرح‌های ترافیکی ویژه اربعین حسینی ۱۴۰۲ اظهار کرد: متاسفانه در شهریور ماه ۱۴۰۱ آمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای نسبت به شهریور ۱۴۰۰، ۲۴ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه در شهریور ماه ۱۴۰۱ تعداد ۲۹۱ نفر بیشتر نسبت به شهریور ۱۴۰۰ جان خود را از دست داده‌اند، گفت: بیشترین فراوانی جاباختگان تصادفات در استان‌های آذربایجان شرقی، کرمانشاه و مرکزی بوده است.

رئیس پلیس راه با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات در شهریور ماه سال گذشته در ساعت ۱۶ تا ۲۰ رخ داده است، گفت: ۲۴ درصد از تصادفات فوتی در همین بازه زمانی (۱۶تا۲۰) رخ داده است.

مومنی با بیان اینکه در شهریور ماه گذشته ۴۰ درصد افزایش تردد داشته‌ایم که البته به دلیل آنکه ایام اربعین در این ماه قرار داشته است، این افزایش تردد قابل پیش بینی بوده است، گفت: پلیس راهور توصیه می‌کند که به موکب‌ها در طول مسیر پخش باشند و افراد برای استفاده از موکب‌ها موارد ایمنی را رعایت کنند چرا که در سال گذشته ۱۰ الی ۱۳ نفر از زائرانی که قصد استفاده از این موکب‌ها را داشتند، متاسفانه در تصادفات جان خود را از دست دادند.

وی در پایان متذکر شد: مخالف تردد اتوبوس‌های پاکستانی‌ (در ایام اربعین یعنی شهریور ماه) هستیم چرا که اتوبوس‌های پاکستانی‌، فرمان آنها در سمت راست قرار دارد و با وضعیت جاده‌ها و علائم رانندگی ما همخوانی ندارند!

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط