پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۲۱

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۲۱

پرسپولیس دو تا از این سه بازیکن را می‌خرد!

خالدآبادی، عزت اللهی و مغانلو سه بازیکنی بودند که یحیی گل‌محمدی به شدت به دنبال حضور آنها در پرسپولیس بود و باشگاه پرسپولیس به واسطه مسئله رضایتنامه نتوانست این انتقال را نهایی کند.

پرسپولیس دو تا از این سه بازیکن را می‌خرد!

به گزارش “ورزش سه”، پرسپولیس در نقل و انتقالات موفق شد تا به اینجا سه بازیکن جدید به استخدام دربیاورد و از سوی دیگر نفراتی مثل سیامک نعمتی، احمد گوهری، کمال کامیابی‌نیا، شیخ دیاباته، ابوالفضل سلیمانی، لئاندرو پریرا و همچنین عیسی آل‌کثیر از این تیم جدا شده‌اند.

مهمترین نگرانی یحیی گل‌محمدی جدایی چند بازیکن است که نفرات جانشین آنها با باشگاه برای عقد قرارداد به توافق نرسیده‌اند. احمد گوهری در شرایطی از این باشگاه جدا شده که آنها تنها علیرضا بیرانوند را به عنوان گلر مورداعتماد در اختیار دارند و برای پست مهاجم نیز علی‌رغم جدایی سه بازیکن در این پست، تنها شهاب زاهدی به جمع سرخپوشان اضافه شده است.

بیرانوند همچنان در انتظار رقیب برزیلی
سرمربی سرخ‌ها در شرایطی به جدایی احمد گوهری رضایت داد که این باشگاه در حال مذاکره جدی با محمدرضا خالدآبادی، گلر تیم المپیک و هوادار تهران، بود و به نظر می‌رسید روند مذاکرات به سمتی پیش نرفت که طرفین راضی به نهایی کردن آن شوند. پرسپولیس که مصطفی لشگری (روابط عمومی باشگاه) و همچنین محمد امام‌وردی (عضو کمیته در امور ورزشی) را برای مذاکره با باشگاه هوادار فرستاده بود، در این بخش به نتیجه نرسید تا این گلر سهمیه زیر ۲۳ سال راهی استقلال تهران شود.

با این حال باشگاه پرسپولیس اکنون به دنبال جذب گلر برزیلی زیر ۲۳ سال است. بازیکنی که می‌تواند با حضورش در این باشگاه یک سهمیه خارجی فصل آینده پرسپولیس را با توجه به نیمکت‌نشینی بیش از ۶۰ درصد، بسوزاند.

1899117

ناکامی در جذب سعید عزت‌اللهی
دیگر بازیکنی که یحیی گل‌محمدی به صورت واضح به ناکامی باشگاه در جذب وی اشاره کرده، سعید عزت‌اللهی، هافبک دفاعی ملی‌پوش ایرانی تیم وایله دانمارک، است. بازیکنی که گفته می‌شود مذاکرات برای انتقال وی از ۲۰۰ هزار دلار استارت خورد و در نهایت تا یک میلیون دلار با توجه به درخواست دیگر تیم‌های ایرانی پیش رفت. یحیی اما مدعی است در صورتی که باشگاه مانع مربوط به دریافت رضایتنامه را در نظر نمی‌گرفت و مذاکرات به درازا نمی‌کشید، در همان مقطع ابتدایی مذاکره، این انتقال صورت می‌گرفت و کار به جایی نمی‌کشید که با اضافه شدن دیگر مشتریان مبلغ آن به حدی افزایش یابد که از دسترس پرسپولیس کاملا خارج شود.
سرمربی پرسپولیس با اشاره به این موضوع که چرا این باشگاه باید به دنبال بازیکن آزاد باشد، نسبت به نهایی نشدن آن انتقادش را به نمایش گذاشت.

1900857

و در نهایت شهریار مغانلو…
آخرین بازیکنی که یحیی گل‌محمدی به سختی به دنبال جذب وی بود شهریار مغانلو است؛ مهاجمی که در بازگشت به لیگ ایران و زیر نظر یحیی گل‌محمدی در قامت ستاره ظاهر شد، اما حضورش طولانی نبود و به واسطه قراردادی که با سانتاکلارا داشت، نتوانست در پیراهن شماره ۷۰ سرخ‌ها کار را ادامه دهد. شهریار به عنوان آقای گل فصل گذشته بار دیگر موردتوجه پرسپولیس قرار داشت و یحیی امیدوار بود که موفق به دریافت رضایتنامه او به مقصد تهران شود. با این حال سپاهان که در این فصل آل‌کثیر را هم از پرسپولیس قاپیده بود، تمام راه‌های مربوط به این انتقال را هم بست تا بزرگترین لطمه نقل و انتقالاتی را متوجه سرخ‌ها کند. شاید پرسپولیسی‌ها هم با خیال اینکه عیسی با کج شدن مسیر انتقالش از پرسپولیس به سپاهان، شرایط جدایی مغانلو را میسرتر می‌دیدند، از این اتفاق استقبال کرده بودند، اما سپاهان نه تنها آل‌کثیر را به اصفهان کشاند که شهریار را هم در جمع این تیم حفظ کرد.

1893040

دو بازیکن خارجی و پایان نقل و انتقالات به مقصد آسیا
سرمربی پرسپولیس که کاملا از روند نقل و انتقالاتی تیمش کلافه و ناراضی به نظر می‌رسد، اکنون تنها امیدواری‌اش جذب دو بازیکن خارجی است؛ جایی که از بررسی با وسواس ۳۰ بازیکن خارجی تا اینجا خبر می‌دهد و از مشکلات مالی باشگاه نیز به عنوان دیگر مسئله کند شدن این انتقال خبر می‌دهد. با این حال سرمربی پرسپولیس از نهایی شدن جذب دو یا حداقل یک بازیکن خارجی در دو پست گلر و مهاجم خبر داده است. باید دید بازیکنانی که با اعلام یحیی با وسواس بزرگی قرار است نام آنها به باشگاه برای مذاکره ارسال شوند، چه کیفیت و شرایطی دارند و قادر به حل مشکلات این تیم خواهند بود یا خیر.

نظر شما درباره روند نقل و انتقالاتی پرسپولیس چیست و آیا اقدام باشگاه برای مذاکره با بازیکنان آزاد را مناسب ارزیابی می‌کنید یا سلیقه یحیی گل‌محمدی را برای جذب بازیکن خارجی می‌پسندید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط