پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۶ اسفند ۱۴۰۲ ۰۰:۰۵

یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ۰۰:۰۵

پرواز هواپیماهای بوئینگ MD در ساعات ممنوعه

پرواز هواپیماهای بوئینگ MD در ساعات ممنوعه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از اعمال محدودیت پرواز هواپیماهای بوئینگ MD و تعلیق فعالیت پروازی وسایل پرنده فوق سبک به‌دلیل گرمای هوا خبر داده و گفته است:‌  سازمان هواپیمایی کشور به دلیل گرمای هوا در سطح کشور کلیه فعالیت‌های پروازی وسایل پرنده فوق سبک اعم از آموزشی، تفریحی،گردشگری و شخصی را تعلیق کرد.

وی یادآور شد:‌ به‌دنبال تصمیمات حاصل از رصد و بررسی دقیق شرایط جوی، به منظور ارتقای ایمنی در پروازها در شرایط گرمای هوا، محدودیت‌های پروازی برای هواپیماهای MD ناوگان اعمال شده و پرواز این هواپیماها در ساعت ۹ تا ۱۸ ممنوع است.

به گزارش تسنیم، این در حالی است که به‌عنوان نمونه در پروازهای خروجی فرودگاه مهرآباد چند شرکت هواپیمایی با هواپیماهای MD در ساعات ممنوعه، پرواز انجام داده‌ یا می‌دهند.

همانگونه در تصویر  زیر مشخص است هواپیمایی زاگرس در ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح امروز باهواپیمای MD به بندرعباس پرواز داشته است. با هواپیمایی آتا نیز که در ساعات ممنوعه برای تبریز پرواز داشته است. همچنین هواپیمایی چابهار با هواپیما MD به چابهار پرواز داشته است.

به گزارش تسنیم، مشخص نیست چرا با وجود اعلام سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص ممنوعیت پرواز هواپیماهای ام‌دی از ساعت ۹ صبح تا ۱۸، مجوز پرواز برای ایرلاین‌ها جهت انجام پرواز با این نوع هواپیما صادر شده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط