پایگاه خبری و تحلیلی بهزیست آنلاین

Behzist online news and analysis website

۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۱۹

شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ۲۳:۱۹

پیمانکار سایت مسکن ۱۹۵ واحدی یاسوج خلع‌ید شد/ آغاز عملیات اجرایی بعد از یک دوره تعطیلی

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد از خلع‌ید پیمانکار سایت مسکن ۱۹۵ واحدی ارم یاسوج خبر داد و گفت: پروژه بعد از یک دوره تعطیلی مجدد از سر گرفته شد.

محمد راستا در گفت‌وگو با بهزیست آنلاین اظهار داشت: پیمانکار سایت مسکن ۱۹۵ واحدی ارم مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد خلع‌ید شد و عملیات اجرایی پروژه بعد از یک دوره تعطیلی مجدد از سر گرفته شد و از جهات مختلف کار در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه پیمانکار جدید سایت ۱۹۵ واحدی ارم یاسوج مشخص و کار آغاز شده است، عنوان کرد: این پروژه سال ۹۹ آغاز و هم اکنون ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدوارم با انتخاب پیمانکار جدید و دغدغه مسئولان استانی و کشور خاصه استاندار و مجموعه وزارت راه و شهرسازی این پروژه تسریع داده شود.

راستا ابراز کرد: عملیات اجرایی سایت مسکن ۱۹۵ واحدی ارم یاسوج  سال ۱۳۹۹ آغاز و قرار بود در مدت ۱۶ ماه به اتمام برسد که بنا به دلایل مختلف از جمله عدم نظارت کافی بر عوامل اجرایی و عدم اعمال الزامات قانونی این پروژه بلاتکلیف مانده بود.

وی بیان کرد: سایت مسکن جهاد یاسوج هم اکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در مرحله اجرای دیوار، نما و نصب درب و پنجره است که به نوعی باید گفت روند اجرایی پروژه رضایت‌بخش بوده و البته انتظار بیشتر از این نیز داریم.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار واحد مسکونی در این استان در حال ساخت بوده که از این میزان ۷ هزار واحد در روستاها است که در صورت تکمیل و بهره برداری بخشی از مشکلات در حوزه مسکن برطرف خواهد شد.

راستا خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰ هزار نفر متقاضی ساخت مسکن در شهر یاسوج داریم که چندین هکتار زمین در محدوده شهر برای احداث واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و پیگیری‌ها همچنان برای رفع مشکل کمبود زمین ادامه دارد.

در شهریورماه امسال ۲ هزار و ۵۴۳ واحد طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رسید که از این تعداد ۳۰۱ واحد مسکن حمایتی، ۳۳ واحد مسکن مهر، ۲۳۷ وحد مسکن بازآفرینی بافت فرسوده، یک هزار و ۷۰۹ واحد مسکن روستایی و ۲۶۳ واحد مسکن خود مالکی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار مرتبط